Ekran-Karti-Alirken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği gibi ekran kartı bilgisayarda işlenen tüm verilerin monitöre renk ve noktalar şeklinde aktarmaya yarayan donanımdır. Ekran kartı seçimi yaptığınız işten maksimum verimi alabilmeniz için oldukça önemli bir bilgisayar parçasıdır. Bu nedenle de seçim yaparken çok dikkatli olunması, bilgisiyardan alınacak performansın başarısı açısından oldukça gereklidir. Ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler göz önüne alındığında en güzel ve fonksiyonel kartı seçmek mümkündür.

Ekran-Karti-Alirken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Ekran-Karti-Alirken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

  1. Öncelikle ekran kartı seçerken dikkat etmeniz gereken husus bilgisayarı daha çok ne amaçla kullandığınızdır. Eğer sadece bilgisayarı iş, ödev gibi ofis programlarını ağırlıklı kullanacak şekilde kullanıyorsanız size normal özelliklere sahip bir ekran kartı yeterli olacaktır. Diğer yandan eğer bilgisayarı yüksek çözünürlüklü oyunlar ve filmler için kullanacaksanız işte o zaman ekran kartınızın yüksek özelliklere sahip olması önemlidir. Aksi halde oyun oynarken ya da film izlerken görüntü kalitesinde bozulma ya da takılmalar yaşayabilirsiniz.
  2. Bir diğer önemli konu da ekran kartınızın anakartınız ile uyumlu olmasıdır. Anakart girişinizin AGP, PCI-Express ya da pci-ex oluşuna göre ekran kartınızı seçmelisiniz.
  3. Bilgisayarın tüm renklerini ve bu renklerin çözünürlüğünü kontrol eden ekran kart özelliği olan grafik işlemci hızının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir