Fallout-4-oyun-incelemesi-sistem-gereksinimleri

Fallout 4 Oyun İncelemesi Yaptık !

Fallout 4 Oyun İncelemesi

Oyun severlerin merakla beklediği kısa süre sonra oyun platformlarına çıkacak Fallout 4‘ü sizler için inceledik. Bu incelememizde oyuna dair bütün bilgileri sizlerler paylaşmaya çalıştık. Fallout 4 henüz çıkmamasına rağmen oyuncuların heyecanla beklediği ve sabırsızlandığı ‘ Yeter artık çıksın ‘ dedikleri bir oyun haline geldi. Bethesda Game Studios tarafından hazırlanan Fallout 4 oyun incelemesi yaptığımızda oyunculara çok farklı deneyimler sunuyor olduğunu gördük. Fallout 4 oyunu geliştirme ekibinin yaptığı açıklamaya göre oyun Skyrim’den daha iyi olacağı ve Skyrim’de yaptıklarından daha iyilerini yaptıklarını ifade ediyorlar. Oyun çıkmadan önce internet sitelerinde tanıtım videolarında gördüklerimiz kadarıyla açıklamalarla kalmamışlar söylediklerini oyuna uygulamışlar. Oyunun oynanış süresinin uzunluğu ve oyundaki geniş Crafting sistemi bunu kanıtlar niteliktedir. Az değindiğim oynanış süresi tam 400 saatin üzerinde olduğunuda belirtelim. Bu süre stantard sürenin nerde 3 katı ve Fallout 4 bize açıkcası çok uzun bir oyun süresi sunuyor. Bu sürede oyuncuları Fallout 4 hastası edecek bir süre gerçekten.

Fallout-4-oyun-incelemesi-sistem-gereksinimleri

Fallout-4-oyun-incelemesi-sistem-gereksinimleri

Fallout 4 ‘ün sunduğu hem erkek hem kadın karakterler ve istediğimiz gibi birinci kişi ya da üçüncü kişi bakışıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda oyunda kullanabileceğimiz 50 farklı silah çeşidi bulunuyor ve bu silahlara bazı eklemeler ve modifikasyonlar yaparak 700 çeşit silah oluşturabiliyoruz. Bu demek oluyor ki oyunu birkaç silahla bitirmeyeceğiz. Oyundaki geniş Crafting sistemiyle kendimize zırh oluşturabiliyoruz tabiki de geniş bir zırh özelleştirmesi bulunuyor. Özelliştirdiğimiz bu zırhlarla uçabileceğiz. Bunun yanında kendi evinizi oyun dünyasını keşfederken bulacağımız malzemelerle geliştirme imkanımız bulunuyor. Crafting sisteminin devreye girdiği ev geliştirmesinde evimizi savunmamız için hareket sensörlü taretler inşa edebiliyoruz. Bu taretleri inşa etmek için ve evinizde ki elektrikleri aletlerin çalışması için evinize bir güç kaynağı oluşturmalısınız ve güç kaynağına kablolarla bağlamalısınız.

Fallout 4’de ki karaktere değinecek olursak karakterimizde 7 farklı kategori altında görüyoruz. Bu yeteneklerden birincisi; Güç, ikincisi; Algılama, üçüncüsü; Dayanıklılık, dördüncüsü; Karizma, beşincisi; Zeka, altıncısı; Beceri ve yedincisi ise Şans olarak karşımıza çıkıyor. Kategoriler arasında 10 seviye bulunuyor. Bu demek oluyor ki geliştirebileceğimiz 70 farklı yetenek bulunuyor ve oyunda buna perk sistemi ismi verilmiş. Fallout 4 pek çok açık dünya oyunundan farklı olarak oyunculara daha fazla özgürlük sunuyor.

Son olarak ise oyunun çıkış tarihi PlayStation 4, Xbox One ve PC için 10 Aralık 2015 tarihinde oyun pazarına satışa çıkacak. Fallout 4 28 GB bir alan kaplayacak olup 179 TL fiyat ile satışa çıkarılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir