adsenseye-nasil-kayıt-olunur

Google Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Dünyanın en iyi ve en çok kullanılan reklam platformlarından biri olan Google Adsense bir çok site sahibinin yol arkadaşı olmaktadır. Güvenilir ve hızlı ödeme yapması Google Adsense’yi öne çıkaran faktörlerden bazılarıdır. Google Adsense’ye sitenizi kayıt ettirmek oldukça zor gibi görünse de sanıldığından kolaydır fakat Google’ın onayından geçmek zaman alabilir . Öncelikle sitenizde telif hakkı içeren içeriklerin olmamaması gerekmektedir. Örneğin bir film siteniz varsa başvurduğunuz taktirde illegal içerikten dolayı onaylanmaz ancak sadece fragmanları içeren bir site ise onaylanma ihtimali vardır. Google Adsense gönderilen tüm başvuruları onaylayacak diye bir kural yoktur. Siteniz her ne kadar içerik ihlali bulundurmasa da onaylanmayabilir.

adsenseye-nasil-kayıt-olunur

adsenseye-nasil-kayıt-olunur

Başvuru yapmak için bir Google Hesabınızın olması gerek. Eğer hazırda bir hesabınız bulunmuyorsa gmail.com’a girerek yeni bir adet açabilirsiniz. Hesap açıp daha sonra google hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google Adsense linkine giriyoruz. Gerekli bilgilerimizi yazdıktan sonra başvurumuzu tamamlıyoruz . Başvurunuzun onay süresi değişken olabileceği gibi genelde 4-5 ay gibi bir sürede tamamlanır. Yoğunluğa göre sıraya alınmakta ve incelenmektesiniz. Türkçe içeriğe sahip sitelerin genel olarak onaylanma süresi bu olsa da yabancı içerikli sitelerin onaylanma süresi daha da kısa olabilir.

Not: Google Adsense’ye kayıt olurken verdiğiniz isim ile banka hesabınızda kayıtlı olan isim aynı olmalıdır aksi takdirde ödeme alamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir