google-translate-ceviri

Google Çeviri Hatası ve Çözümü

Google Çeviri Hatası ve Çözümü

Google çeviri hatası, Google’ın web sitenizi yabancı bir dilde yayın yapıyormuş gibi algılamasından kaynaklanan bir hatadır. Hatanın temel sebebi genellikle sitenizin yabancı dilde yayın yapan sitelerden backlink almış olmasıdır. Özellikle bilinçsiz bir biçimde seo çalışması adı altında yapılan blog ve profil backlink çalışmalarının ardından sitede Google Translate çeviri hatası olması mümkündür.

google-translate-ceviri

google-translate-ceviri

Google Translate Çeviri Hatasının Zararları

Eğer sitenizde çeviri hatası bulunuyorsa Google sitenizi gerçekten yabancı bir dilde yayın yapan bir site olarak algılıyor demektir. Hal böyle olunca siteniz Türkçe arama sorgularında sıralamada alt sıralarda listelenecektir. Bu sebepten dolayı hatayı çözmeniz siteniz açısından büyük öneme sahiptir.

Google Çeviri Hatasının Çözümü

Google çeviri hatasını çözmek için uygulayabileceğiniz çeşitli çözümler bulunmaktadır. Hatayı çözüme kavuşturabilmek için aşağıdaki çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

Türkçe Sitelerden Link Alın

Çeviri hatasını çözmek için izlemeniz gereken ilk yol Türkçe içerikli sitelerden backlink almanızdır. Özellikle .com.tr,. gen.tr, .net.tr uzantılı sitelerden link almanız hatanın çözümünde büyük rol oynayacaktır. Benim önerim kaliteli Türkçe dizinlere sitenizi eklemenizdir.

No Translate Meta Etiketi

Sitenize aşağıdaki meta etiketini ekleyiniz.

<meta name=”google” content=”notranslate” />

Yukarıdaki meta etiket Google’a siteniz için çeviri önerisi yapmamasını söyleyen bir meta etikettir. Böylece Google otomatik olarak sitenizde çeviri önerisinde bulunmaz ve hatadan kurtulursunuz. Yapamadığınız olursa bizlere yorum yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir