iphone7 islemci ozellikleri

iPhone 7’nin A10 İşlemcinin Teknik Özellikleri

iPhone 7 modelinde var olan Apple A10 işlemcinin teknik nitelikleri konusunda ilk bilgiler gelmeye başlandı. Apple A10 piyasada şuan en hızlı işlemci gözüyle bakılıyor! Teknoloji haberleri veren birçok lider site durumu böyle nitelendiriyor.

Apple, iPhone 6s etkinliğinde bütün tabularını yıkıp yıllardır eleştirilen 1 GB RAM ısrarından dönmüştü. Apple, iPhone 6s hatırlanacağı gibi modellerinde 2 GB RAM’e yer vermiş idi ancak iPad Pro modelinde ise çıtayı baya bir yükselterek 4 GB RAM kullanmıştı. Apple, maalesef her sene olduğu gibi etkinlikte rakipleri teknik detaylara girmemiş yeni işlemcisi Apple A9’un yalnızca daha hızlı olduğuna değinmişti.

Bugün iPhone 6s ön sipariş sağlayan bir müşteri  kargoyu daha erken teslim almasından sonra Apple A9’un gücü resmen ortaya çıktı. iPhone 6s modellerinde yer alan yalnızca 2 çekirdekli Apple A9 işlemcinin Geekbench üç testinde rakipleri Snapdragon 810 ve Exynos 7420’den çok fazla daha hızlı olduğu aleni şekilde göründü. Sadece iki çekirdekli işlemcisi ile Geekbench üççoklu çekirdek testinden 4293 puan alarak herkesi şaşırtı ve ileri dönük iyi bir sinyal verdi.

Bugün TSMC’den gelen bilgilere göre Apple A10 işlemcinin halefine göre daha güçlü olacağını bir nebze de olsa doğruluyor. TSMC’nin iddiasına göre iPhone 7 ile  getirilecek olan Apple A10 işlemci tam altı çekirdekli olacak ve 10nm yahut  14nm teknolojisi ile üretileceği açıklandı.  Unutmadan 2 çekirdekli Apple A9 işlemcinin 4293 puan aldığı Geekbench üçtestinden altı çekirdekli Apple A10 işleminin kaç puan alacağını kestirmek şuan güç.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir