niche-blog-nedir-nasil yapilir

Niche Blog Nedir? Nasıl Yapılır?

Niche Blog Nedir, Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde artık insanlar ilgilerini çeken şeyleri bulmak için çok fazla araştırma yapmıyor olsalar da ilgi alanları ile hala birçok araştırma yapıyorlar ve teknik detaylara ulaşmaya çalışıyorlar. Bu kavramları en kolay anlamanın yolu elbette birer örnek ile açıklamak olacaktır. Şimdi oldukça popüler bir alan olan Apple markası ile bu işe başlayalım. Bu sizin de herhangi bir ilgi alanınız olabilir.

niche-blog-nedir-nasil yapilir

niche-blog-nedir-nasil yapilir

Eğer bloğunuzu sadece ilgi alanınız olan Apple markası ve markanın ürünleri üzerine temellendirecek olursanız, kısa bir süre sonra bloğunuzun yükselmesi kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. Çünkü sizin gibi bu markaya hassasiyet ile yaklaşan milyonları içerisine alan bir kitle var. E haliyle böyle bir durumun sonucunda da bu kişiler sizin bloğunuzu keşfettiğinde bu bloğu sürekli bir bilgi alışverişi için kullanacaktır. Sürekli belirli bir kitleye hitap ettiğiniz için ister Adsense olsun ister diğer reklam seçenekleri olsun kitlenize en uygun reklamları da kısa süre içerisinde bulabileceksiniz ve payınızı yüksek tutabileceksinizdir. Bu blog Nicheblog kavramına denk düşmektir.

Micro Nichebloglar ise daha da yelpazeyi daraltan bloglardır. Örneğin iPhone 5 üzerine bir blog hazırlarsanız bu blog da bir micronicheblog olmuş olacaktır. Apple kitlesi çok büyük bir kitledir, ancak iPhone 5 gibi bir ürün üzerine blog kurduğunuzda yelpazeniz daha da küçülecek ve direk istediğiniz kitleye ulaşmanız kolaylaşacaktır. Ayrıca yorumlar ve geri dönüşümler bir Nicheblog ile karşılaştığında çok daha fazla olacaktır. Biz her ne kadar kavramı açıklamak için örnek versek de ilgi alanları ile ilgili bu şekilde bir blog yaratmanız oldukça kolay olacaktır. Böylece hem sürekli ilgi alanınız için yazdığınızdan dolayı yeni içerikler üretmeniz de kolay bir şekil alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir