internet-hizini-arttirma-hizlandirma

Önbellek Temizleyerek İnterneti Hızlandırma

Aldığınız yeni bir bilgisayarın internet hızı ilk zamankine göre aylar sonra gözle görülebilecek bir fark oluşturur. Bunun nedeni çeşitli faktörler olabilir ancak bu faktörlerden biri olan dns önbelleği etki etmektedir. Bu yazımızda sizlere dns önbelleğini temizleyerek internetinizi ilk günkü hızına çıkartmayı göstereceğim.
Yapacağımız işlemin bilgisayarınıza hiç bir zararı yoktur. Aksine bilgisayaranıza ve internetinize kesinlikle yararlı bir işlem olduğunu söyleyebilirim. Bizzat kendim test etmiş olarak dns önbelleği’ni temizledikten sonraki internet hızı temizlemeden önceki internet hızında büyük bir fark oluşturuyor.

internet-hizini-arttirma-hizlandirma

internet-hizini-arttirma-hizlandirma

Dns Önbelleği Temizleme;

• Başlat menüsüne giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “cmd.exe” yazıyoruz.
• cmd.exe komut ekranına giriş yaptıktan sonrası vereceğim kodları sırası ile yazıp ENTER tuşuna basıyoruz.
1.KOMUT: IPCONFIG /FLUSHDNS
2. KOMUT: IPCONFIG /RELEASE
3.KOMUT : IPCONFIG /RENEW
EXIT
Komutlarımızı girip işlemimizi sonlandırıyoruz. Bu işlemin bilgisayarınıza hiç bir zararı bulunmamaktadır. Bu işlemi masanızdaki tozları silmek gibi düşünebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşayan arkadaşlar konu altından yorum yaparlarsa yardımcı olabilirim.

2 Yorum

  1. birkan

    Son zamanlarda intsrnetim çok kasıyordu bende virüs var sandim eger nasıl temizlencegini bilmeseydim format atıcaktım iyiki biliyorum webkafa.com seni :-)

  2. birkan

    Son zamanlarda internetim çok kasıyordu bende virüs var sandim eger nasıl temizlencegini bilmeseydim format atıcaktım iyiki atmamışım teşekkurler webkafa.com:-)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir