ozgun-icerigin-seo-etkisi

Özgün İçeriğin SEO Açısından Önemi

Özgün İçeriğin SEO Açısından Önemi

Bildiğimiz üzere web dünyası her dakika gelişmekte ve günde yüzlerce site açılmaktadır. Gelişen web dünyası ile birlikte siteler arası rekabet git gide artmaktadır. Bu rekabet sonucunda site sahipleri ajanslara yüzlerce lira vererek Google’da üst sıralara çıkmaya çalışmaktadır. Ajanslara yüzlerce lira para dökmek yerine sitenizi özgün içeriklerle de bir nebze olsa da üst sıralara taşıyabilirsiniz. Bu konuda belli başlı seo tekniklerine uymak gerekir, sık sık seo makaleleri okuyarak bilginizi arttırabilirsiniz.

 

Özgünlük Neden Bu Kadar Önemli?

Şimdi bir örnek ile size bunu anlatacağım. Düşünün internet dünyası ve siz birer kişisiniz. Ne kadar kendinize özgü davranışlarınız olursa daha kolay arkadaşlıklar kurabilir, daha samimi olabilirsiniz. Fakat bir süre sonra özgünlüğünüzü yitirebilirsiniz bu da sizi güncellemeye iticektir.

Sitenizi Güncelleme Neden önemli?

Sitenizin güncelliği hem arama motorlarının hem de ziyaretçilerinin önemini çekmektedir. Belirli aralıklarla sitenizi güncellemek en iyisidir. Mesela 10 adet makaleniz var bunları aniden paylaşmak yerine her makaleyi bir kaç güne güne bölmeniz gereklidir. Böylece sürekli ziyaretçi sağlamış olursunuz. Ziyaretçi siteye girdiğinde hep aynı içerikleri görmekten sıkılacağı için düzenli olarak makale girmenizi öneriyoruz.

Farklı olmanın SEO açısından önemi

Herkesin kullandığı tasarımı , görselleri, makaleleri sunmak taklitçilik değil de nedir ? Onları taklit ederek onlar ile aynı alana giriyor, onlara katkı sağlıyorsunuz, önemli olan farklı olmaktır.  Farklı olanları arama motorları daha fazla sever. Kullanılan bir söz vardır “Ne kadar anlatırsan anlat, anlattığın karşındakinin anladığı kadardır”  Bu söz sizin farklı anlatmanız gerektiğini ön plana çıkarıyor. Farklı olursanız sitenize gelen ziyaretçi sayısı, geçirilen zaman ve kazancınız artacaktır. Bu SEO‘nun temelinde yatar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir