Sosyal-Paylasim-Yapmanin-Seo-Faydalari

Sosyal Paylaşım Yapmanın Seo’ya Faydaları

Sosyal Paylaşım Yapmanın Seo’ya Faydaları

Pek çoğumuz seo denilince aklımıza link, kodlar vb. konular geliyor. Ancak seo demek sadece bunlar değil bunların yanında seo’da paylaşım yapmak da çok önemli bir konu ve yapmasıda basit. Seo‘da kelimelerimizi paylaşmak sitemiz açısından çok önemli bir yere sahip. Yüksek paralar verip link almak yerine, insanların isteyerek link vermelerini sağlamak bu paylaşma sayesin olmaktadır.

Sosyal-Paylasim-Yapmanin-Seo-Faydalari

Sosyal-Paylasim-Yapmanin-Seo-Faydalari

Paylaşım aslında basit olasada dikkat etmemiz gereken bazı önemli durumlar var. İlk olarak sitemizde neleri paylaşabileceğimizi düşünmemiz gerekli ve daha sonra da link veren insanlarla kaynaşmamız mümkün. Ayrıca sitenizdeki yazıların insanlar tarafından paylaşılabilmesi için insanlara fırsatlar verin. Örnek olarak, Facebook paylaşma butonu veya Twitter paylaşma butonunu içeriklerinize ekleyebilir bu da insanların sitenizdeki içerik kolay ve hızlı bir şekilde paylaşmalarına olanak sağlayabilir. Bunlarla beraber siteniz hızla tanınır bir hale gelip, ziyaretçi sayılarınız artmaya başlıyor. Aynı zamanda bu paylaşımların arama motorlarında da büyük etkisi olduğunuda söylemekte yarar var.

Paylaşmanın yanı sıra hazırlamış olduğunuz bir sitenin bazı bölümlerinin kodları paylaşarak link alabilirsiniz. Ya da yazılımcı değilseniz, yaptığınız grafikleri de paylaşarak link alabilmeniz mümkündür ve özellikde ‘ wordpress ‘ tasarımları daha çok ilgi görür. Özel günler için yapmış olduğunuz tasarımlarıda paylaşabilirsiniz. Aynı zaman bu tasarımları kendi sitesi için kullanacaklardan link vermesini isteyebilir işi fırsata çevirebilirsiniz. Ek olarak yazılımcı veya tasarımcı değilseniz bile sitenizde paylaşılacak birşeyler muhakkak vardır. Yeter ki sitenizin içeriğini anlayıp o içeriğe göre nasıl paylaşımlar yapabilirim düşüncesine dalıp ortaya elbet paylaşılacak içerikler çıkarmanız mümkün olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir