WordPress-Ftp-Bilgilerini-Kaydetme

WordPress Admin Panelde FTP Bilgilerini Kaydetme

WordPress FTP Bilgilerini Kaydetme

Hemen hemen herkesin çok sık karşılaştığı ve aynı şekilde benim de çok sık karşılaştığım bir sorunun çözümünü sizlere aktaracağım. WordPress sitemize tema veya eklenti yükleyeceğimiz zaman admin panelde bizden ftp bilgilerimizi ister ve bunu ne yazık ki her seferinde tekrar tekrar ister. Kısa işlemler de bile devamlı aynı bilgileri sorması çile haline gelmektedir ve bu durum kullanıcıyı rahatsız etmekte. Bazı yeni sürüm güncellemeleri ile bazı sistemlerde bu sorun çözülse de çoğu kişide bu devam etmektedir. Yeni sürüme yükseltmeyerek eski sürümleri kullanan ve bu sorunu yaşamaya devam edenler için de oldukça zor olmakta. Ancak artık çok kısa bir kod ile bu sorunun üstesinden geleceksiniz.

wordpress-ftp-bilgileri-kaydetme-sorunu

wordpress-ftp-bilgileri-kaydetme-sorunu

Filezilla ve ya benzeri bir programla sitenizin ftp sine girip ana dizine girip wp-config adlı dosyayı notepad ++ ve ya benzeri bir programla açıp en alta ?> tagın dan önce aşağıdaki kodları ekleyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

define(‘FTP_HOST’, ‘…’); //* FTP Adresi
define(‘FTP_USER’, ‘…’); //* FTP Kullanıcısı
define(‘FTP_PASS’, ‘…’); //* FTP Parolası

Nokta nokta (…) yazan yerlere Ftp bilgilerinizi giriniz. Bunları uyguladığınız takdirde panelden her seferinde bilgilerinizi girmek zorunda kalmayacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir