WordPress-giris-sayfasindaki-logoyu-degistirme

WordPress Admin Panelindeki Logo Nasıl Değiştirilir?

WordPress Admin Panelindeki Logo Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda WordPress kullananlar için giriş sayfasındaki logoyu nasıl değiştirebileceğimizi anlatacağım. Bildiğiniz gibi birçok değişiklikler yapmamız mümkün olan bu yazılımın en güzel özelliklerinden biri de budur, istediğimiz zaman çeşitli değişiklikler yapabiliyoruz. Orjinal WordPress yazılımında admin paneline girdiğinizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdığınız bölümünün üstünde WordPress logosu bulunur. Ancak sizin kendi projeniz var ve bunu sitenizde üyelerinize kendi logonuzu göstermek istiyorsanız bunu birkaç kod değişikliği yaparak değiştirebilir ve kendi sitemizin logosunu panele koyabiliriz. Peki bunu nasıl yapacağız?

wordpress-giris-sayfasi-logo-nasil-degistirilir

wordpress-giris-sayfasi-logo-nasil-degistirilir

WordPress Üye Ve Admin Giriş Sayfasındaki Logo Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle yapmamız gereken ilk şey giriş kısmında gösterilmesini istediğimiz logomuzu tema klasöründe images klasörünün içine logo.png olarak kaydediyoruz. Eğer kullandığınız temada images klasörü yerine baska bir resim klasörü varsa aşağıdaki kodda images yolunu gösteren satırı değiştirerek kendi resim klasörünüzün ismini de yazabilirsiniz.

Asagıdaki kodu tema klasöründeki functions.php’ye ekleyelim.

function custom_loginlogo() {

echo ‘<style type=”text/css”>

h1 a {background-image: url(‘.get_bloginfo(‘template_directory’).’/images/logo.png) !important; } </style>’; }

add_action(‘login_head’, ‘custom_loginlogo’);

Bunları yaptıktan sonra artık admin panelinizdeki logo değişmiş olacaktır. Yapamayan arkadaşlar yorumla belirtirse yardımcı olurum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir