wordpress-site-kurulumu-nasil-yapilir-resimli-anlatim

WordPress Nasıl Kurulur? Site Kurulumu Nasıl Yapılır? Resimli

Bünyesinde bir çok farklı site barınmasına olanak sağlayan WordPress ile her şekilde web siteleri hazırlayabilir bunları kolay bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. E-ticaret, oyun, blog, haber, video vb gibi siteleri kurmak mümkündür, tabi tasarımlar yani temalar için ya bilginiz olmalı yada hazır temalardan kullanabilirsiniz. Sizlere WordPress nasıl kurulur? ve WordPress site kurulumu ile ilgili detaylı bilgiler anlatarak sizlerinde kolay bir şekilde kurulum yapmanıza yardımcı olacağız. Anlatılan adımları tek tek ve dikkatli şekilde uygularsanız ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

İlk önce bizlere lazım olan bir alan adı ( Domain ), bu konuda bilginiz yoksa Google‘da aratarak ilgili firmalara ulaşabilir ve satın alabilirsiniz. Aynı şekilde Hosting hesabınızın da olması gerekiyor bunu da biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız ( Domain ve Hosting ) konusunda sizlere destek verebiliriz ve satın almanızı sağlayabiliriz, bizlere iletişimden veya yorum yaparak ulaşmanız yeterli. Almış olduğunuz hosting siparişinden sonra size verilen NS adreslerini domainin kayıtlı olduğu firmaya girerek DNS (Nameserver) değişikliği yapıyorsunuz. Yani alan adını hostumuza bağlama işlemi yapacağız. Bu işlemler hazır olduktan sonra WordPress kurulumuna geçebiliriz.

Öncelikle güvenilir bir şekilde olması için WordPress güncel son sürüm indir bağlantısına tıklayarak kendi sitesinden sağ üst menüden indirin ve inen rar dosyasını winrar ile açarak hazır hale getirin.

ftp-filezilla-dosya-aktarim-programi-indir

ftp-filezilla-dosya-aktarim-programi-indir

Şimdi diğer önemli nokta ise bilgisayarınızda bir FTP programı olmalıdır, bunun için size tavsiyem Filezilla dosya aktarım programıdır. https://filezilla-project.org/download.php adresine giderek kendi sitesinden güvenle indirebilirsiniz.

  1. Hosting sağlayıcınızın vermiş olduğu örneğin xxx.com domain hesabına açılan sunucu adı ( Domain Adresi) kullanıcı adı ve şifrenizi Filezilla programını açarak ilgili yerleri doldurun ve bağlantıyı yapın. Resimde kırmızı alanlar ile resimde gösterilmiştir.
fizelilla-hosting-baglantisi

fizelilla-hosting-baglantisi

2. İndirmiş olduğunuz WordPress dosyalarını bağlandığınız FTP hesabınızda ana dizin klasörünü tıklayarak açıyoruz. ( puplic_html veya htdocs ) klasörü olması yüksek ihtimaldir bu Hosting firmasına göre değişir. Bu klasör içine rardan çıkan WordPress klasörü içindeki tüm dosyaları sürükleyerek atın. Dosya aktarma işlemi devam ederken yapmamız gereken bir işlem daha var bizde onu halledelim.

3. Cpanel hesabımnıza giriş yaparak MySQL Database Wizard bağlantısına tıklayarak database ve kullanıcı adımızı oluşturuyoruz. İsimleri ve şifreyi istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz, bir not defterine bu bilgileri ve şifreyi kayıt etmeyi unutmayın, birazdan bu bilgileri kurulum sırasında kullanacağız. Resimlerdeki adımları takip edin.

cpanelden-mysgl-database-olusturmak

cpanelden-mysgl-database-olusturmak

database-nasil-olusturulur

database-nasil-olusturulur

cpanel-sgl-sifre-belirlemek

cpanel-sgl-sifre-belirlemek

cpanel-veritabani-nasil-olusturulur

cpanel-veritabani-nasil-olusturulur

4. Son adım olarak FTP programında dosyaların ana dizine atıldığını varsayarak kendi domain adresinizi tarayıcınızda açarak ( örnek: siteadresi.com ) kurulum sayfasına ulaşıyoruz. Buradan türkçe dili seçip devam ediyoruz, çıkan sayfada az önce oluşturduğumuz database veritabanı bilgilerimizi ilgili yerlere girerek devam ediyoruz ve çıkan sayfadan site başlığı admin ve şifre ve mail adresimizi sorulan kısma yazdıktan sonra kurulumu yap diyoruz ve siteniz hazır hala gelmiştir. Artık Wordpres site nasıl kurulur? öğrenmiş oldunuz.

Takıldığınız veya yapamadığınız olursa konu altından bize yorumla sorunu belirtirseniz yardımcı oluruz. Ayrıca Ücretli olarak WordPress site kurulumu ve tema gerekli eklentiler tüm ayarları dahil yaparak teslim ediyoruz. Hosting ve domain istek üzerine dahil. Örnek, blog, haber, oyun, kişisel, video, film siteleri gibi bir çok site kuruyoruz.

İLETİŞİM:

MAİL: Allgroo@hotmail.com

Skype: Allgroo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir