wordpress-onemli-seo-eklentileri

WordPress Önemli Seo Eklentileri

WordPress Seo Eklentileri

WordPress SEO eklentileri sayesinde sitenizi SEO için optimize edebilir ve arama sonuçlarında hak ettiğiniz yerlere gelebilirsiniz. Şüphesiz WordPress dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinin başında geliyor. Bunda WordPress için geliştirilen kullanışlı eklentilerinde büyük bir rolü bulunuyor. Bu makalemde WordPress için 5 adet ücretsiz SEO eklentisini tanıtacağım.

wordpress-onemli-seo-eklentileri

wordpress-onemli-seo-eklentileri

WordPress SEO by Yoast

Yoast SEO eklentisi şuan sitemde kullandığım ve oldukça başarılı bir SEO eklentisidir. Yoast Seo eklentisi sayesinde sitenizin site içi seo ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazı yazma panelinde sunduğu SEO kriterleri sayesinde kullanıcılara çok iyi bir deneyim sunan Yoast eklentisinin kurulumuna dair yazımı şuradaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

All in One SEO Pack

Yoast eklentisinden sonra en başarılı Seo eklentisidir. Sitenizin Seo ayarlarını yapmanız için bir çok ayarı yapılandırabilir ve sitenizi SEO uyumlu bir siteye dönüştürebilirsiniz. All in One Seo Pack eklentisinin Pro sürümü de bulunmaktadır.

Platinium SEO Eklentisi

All İn One eklentisiyle aynı işlevlere sahip olan Platinium SEO eklentisi ile başlık ve meta gibi değerleri Seo‘ya uygun biçimde düzenleyebilirsiniz.

SEO Friendly İmages

SEO Friendly İmages eklentisi sayesinde tüm resimlerinize otomatik olarak alt etiketi eklenir. Böylece arama motorları resimleri tanır ve resim sonuçlarından hit kazanabilirsiniz.

SEO Smart Links

Seo Smart link eklentisi sitenize eklediğiniz dış bağlantılara “rel=nofollow” ve “target=_blank” etiketlerini otomatik olarak eklemeyi sağlayan bir eklentidir.

Broken Link Checker

Broken Link Checker adlı kullanışlı eklenti sitenizde bulunan kırık bağlantıların tespitini gerçekleştiren bir eklentidir. Kırık olan linkleri kaldırmanız SEO açısından sitenize artı değer katacaktır.

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps eklentisi arama motorlarına göndermek üzere başarılı site haritaları oluşturmanıza olanak sağlayan bir WordPress eklentisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir