wordpress-tema-nasil-kurulur-yuklenir

WordPress Siteye Tema Nasıl Yüklenir? Kurulur?

WordPress Tema Nasıl Yüklenir?

Günümüzde web siteler için en çok kullanılan açık kaynak kodlu ve Seo açısından uygun kodlamaya sahip olan WordPress en çok tercih edilen yazılımların başında gelmektedir. İlk başlarda blog olarak kullanıma sunulmuş olsa da geliştirilerek günümüzde bir çok site sahipleri tarafından oyun, haber, film, video gibi projeleri için WordPress kullanmayı tercih eder hale geldiler. Uygun bir tema bularak istediğiniz siteyi aktif hale getirebilirsiniz, bizde size bugün WordPress tema nasıl kurulur? bunu anlatacağız.

wordpress-tema-nasil-kurulur-yuklenir

wordpress-tema-nasil-kurulur-yuklenir

2 şekilde sitemize kurulum yapabiliyoruz, 1. cisi FTP ile 2. si ise WP admin panelden tema yükleme.

1.Yöntem: FTP ile yükleme

Bunun için ilk önce bir FTP dosya aktarma programı lazım. Tercihen; ( FileZilla )

Öncelikle Filezilla programımıza girelim ve yukarıda bulunan Sunucu – Kullanıcı Adı – Parola bölümlerine sitenizin gerekli bilgilerini giriniz. Ardından Hızlı Bağlan butonuna bastığınızda sitenize bağlanmış olacaksınız.

Yapmanız Gerekenler

Sahip olduğunuz wordpress temasını zip/rar’dan çıkartınız ve içinden çıkan klasör’ü public_html > wp_content > themes bölümüne atınız.

Dikkat!

Yapılan en büyük hatalardan birisi tema klasörünüzün içinde başka bir klasör daha olması. Örnek verecek olursak; temanızın adı asd11. Zipten çıkarttınız diyelim, bir klasör karşınızda olacak ve o klasörün içinde “asd11″ – “asd11 psd” – “asd11 eklentiler” gibi klasörler olmaması lazım!

Eğer zipten çıkarttığınız klasörün içine girin, girdiğiniz klasörün içinde “css” “images” “functions” “js” gibi klasörler varsa bu dosyaları ister tek tek, isterseniz bir Geri yaparak tek klasör olarak filezillada public_html > wp_content > themes klasörü içine atabilirsiniz.

WordPress Admin Panelden Tema Yükleme

Görünüm > Temalar > Temaları Yükle > Yükle > Dosya Seç adımlarını izleyerek zip dosyasını seçerek temanızı ekleyebilirsiniz. Önemli Not: Temanın rar değil zip dosyası olması lazım yoksa hata verir, winrar ile zip dosyasına çevirin.

Paket açılıyor..

Tema yükleniyor..

Tema başarıyla yüklendi.

İbaresini gördüğünüzde Etkinleştir butonuna basarsanız sitenizde yüklediğiniz temaya geçmiş olacaksınız.

Eğer hala tema yükleme sırasında sorun yaşarsanız bizlere konu altından yorumla belirtin yardımcı olalım. Ayrıca WordPress site nasıl kurulur konumuza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir