wordpress-beyaz-sayfa-sorunu-hatasi-cozumu

WordPress Wp-Admin Beyaz Sayfa Sorunu Ve Çözümü

Dünya genelinde milyonlarca websitesinde en çok kullanılan açık kaynak kodlu script olan WordPress çok kullanışlı olduğu gibi arada sorunlar da yaşıyoruz. Bu konuda bahsedeceğimiz WordPress wp-admin beyaz sayfa sorunu yaşayanlar yazımızı okuyarak çözüm bulabilirsiniz. Öncelikle belirtelim yaşadığınız WordPress beyaz sayfa hatası bir çok kullanıcının başına gelmiş ve ara ara karşılaşma riskiniz vardır. Bu sorunun sadece bir kısımdan kaynaklanan ve hemen giderilen bir tek çözümü malesef yoktur, çünkü farklı sebeblerden dolayı sitenize girmek istediğinizde gerek ana sayfa gerek ise wp-admin girişi beyaz sayfa olarak çıkabilir.

wordpress-beyaz-sayfa-sorunu-hatasi-cozumu

wordpress-beyaz-sayfa-sorunu-hatasi-cozumu

İlk önce kontrol edilmesi ve muhtemel olarak karşılaşılan ve çözüme ulaşan yönden yani eklentiler kısmından başlayalım. Öncelikle son zamanlarda sitenize yeni bir eklenti kurduysanız bazı eklentilerle çakışarak sorun çıkartmış olabilir , eğer admin panaline giriş yapabiliyorsanız o eklentiyi etkisiz hale getirerek tekrar deneyiniz. Admin sayfasına giriş yapılmıyorsa ftp hesabınıza giriş yaparak wp-content/plugins kısmından sadece plugins adlı klasörün ismini bank-not olarak değiştirin ve siteyi tekrar kontrol edin. Eğer sorun bu şekilde sorun çözüldüyse kaynağı aktif olan eklentilerden biridir admin panele girdikten sonra hepsini teker teker aktif ederek deneme yapın. Hangi eklentiniz aktif edildiğinde hata veriyorsa sorunun kaynağı belli olmuştur onu siteden kaldırın.

Eğer bu işlemleri yaptığınız halde hala WordPress beyaz sayfa hatası alıyorsanız sitenizde kullandığınız temadan kaynaklı olması yüksek ihtimaldir. Şimdi ilk önce panelden tema alanından sitede yüklü olan WordPress’in kendi temalarından birini aktif ediyoruz ve siteye göz atıyoruz, eğer düzeldiyse sorun temadan kaynaklıdır. Temanızda inceleme yaparak özellikle functions dosyasını açın ve satır arası boşlukları silin kaydedin tekrar deneyin. Fakat farklı bir çok dosyada sorun olabilir bilginiz az ise tek tek incelemeniz zordur tema hakkında yardım almanız gerekir.

Başka bir olasılık ise aynı zamanda çok kişide yaşanan hatayı veren “HATA: Beklenmeyen bir çıktı yüzünden çerezler engellendi. Yardım için lütfen bu belgeye bakın ya da destek forumlarını deneyin.” sorununa da çözüm olacaktır. Bunun için yapmanız gereken işlem FTP dosyalarının içinde ana dizinde bulunan wp-confic.php dosyasını notepad++ ( bu tür dosyaları açmaya yarayan program ) programı ile açarak üst menüde kodlama kısmından “UFT-8” olarak kaydedin, eğer zaten bu şekilde ise “ANSI” seçerek bu şekilde kaydederek tekrar dizine yollayın.

Eğer hala WordPress beyaz sayfa çıkıyor diyorsanız wp dosyalarını son güncel sürüm olan 4.3.1 ile değiştirerek deneyin, bu adımların hepsini dikkatle takip edip uygularsanız büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır ve WordPress beyaz sayfa sorun çözümüne ulaşmış olacaksınız.

Yapamadığınız kısımlar olursa veya sorun devam ettiği takdirde konu altından bizlere yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz. En kısa sürede cevap verilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir