Youtubedan-Adsense-Hesabi-Nasil-Acilir-Nasil-Para-Kazanilir

Youtube Ve Adsense’den Para Kazanma Yolları

Youtube Ve Adsense’den Para Kazanma Yolları

Google üzerinden birçok şekilde para kazanabilirsiniz. Fakat biz bu yazımızda Youtube üzerinde kanal veya site sahibi olanların nasıl para kazanacağından bahsedeceğiz. Bir çok platformda netten para kazanıldığını duyuyorsunuz ve bunun nasıl olduğunu merak ediyorsunuz. İnternet’ten para kazanmanın birçok yolu mevcutttur, biz sizlere belli başlı olan ve genelde başarı sağlanan örneklerden kısaca bahsedeceğiz. En azından kafanızda bir fikir oluşabilir ve bu konu hakkında detaylı araştırma yaparak işe koyulabilirsiniz.

Youtubedan-Adsense-Hesabi-Nasil-Acilir-Nasil-Para-Kazanilir

Youtubedan-Adsense-Hesabi-Nasil-Acilir-Nasil-Para-Kazanilir

Youtube Para Kazanma


Yüklediğiniz videolar üzerinde bulunan reklamlar sayesinde izlenerek kazanç sağlama yöntemidir. Kendinize ait bir kanala video yüklüyorsunuz ve bu videolar içerisinde alt kısımda reklamlar çıkıyor zaten daha önceden görmüşsünüzdür, bu reklamlara tıklama sayesinde siz Adsense’den para kazanmaya başlıyorsunuz.  Eğer bir Adsense hesabınız yoksa yazımızı dikkatle okuyunuz Adsense hesabı nasıl alınır? bu konuya da yer vereceğiz. Bunun bir Gmail hesabınız olması gerekir, yoksa hemen Gmail hesabı alma linkine tıklayın ve hesabınızı oluşturun. Hazır olduktan sonra ilk önce Youtube sitesine girerek oturum açın ve şuradan http://youtube.com/user ayrıntıları takip edin ve tamam diyerek bir kanal oluşturunuz. Burada önemli olan konu videoların özgün olması yani kendi çekim yaptığınız videolar olması Youtube gözünde önemlidir. Kopya olan başka video kanallarından indirip tekrar yüklenen videolara özgün gözüyle bakmaz ve kanalınıza gereken değeri vermez, buda Youtube’dan para kazanma şansınızı azaltır. Bunun için kendiniz hazırlamış olduğunuz videoları yüklemeye gayret edin. Bu telefonunuzla olabilir veya görüntü kaydetme programları ile yapılabilir. Günde 3-4 adet yükleme yapın ve 1 hafta sonunda artık Youtube’dan Adsense hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Telif hakkı içeren videolar olmamasına dikkat edin yoksa başvuru onaylanmaz. Kanalınızda içerik oluşturma stüdyosu kısmına girerek sol menüde yer alan para kazanma yerine tıklayarak yapabilirsiniz. Başvuru sürecinde kanalınıza telif hakkı içermeyen özgün videolar atmaya devam edin. Yaklaşık en fazla 1 hafta 15 gün içinde gmail hesabınıza başvurunuzla ilgili bir mail gelir, eğer kabul edilmişse artık gerekli ayarları yaparak Youtube videolarından para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Birçok kişi tarafından bilinen Google Adsense aracılığıyla siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Yukarıda yer vermiş olduğumuz yazıda Adsense başvurusu için bilgi vermiştik, eğer kabul edildiyse bu hesabınızı sitelerinize de bağlayabilirsiniz. Kazanç sağlamak istediğiniz siteyi yine Adsense’ye bildirmeniz gerekir, kabul olması halinde diğer sitelerde de kullanabilirsiniz. Tabiki başka reklam firmalarından da gelir sağlamanız mümkündür. Öncelikle sitenize günlük olarak özgün yazılar girin. Burada da önemli konu site içeriğinin kopya değil kendiniz tarafından veya bir makale yazarı tarafından yazılmış özgün yazılar eklenmelidir. Sitenizle sürekli olarak ilgilenin her gün güncel tutun ve ilgi çekici başlıklı konulara yer verin. Bunları zamanla diğer sitelerden aşırıya kaçmadan backlink alarak besleyerek güçlendirin. Sitede içerik çoğaldıkça index sayınız artmaya başlayacak ve gerekli seo tekniklerini uyguladığınız takdirde ziyaretçileriniz gelmeye başlayacaklardır. Böylece reklamlardan para kazanmaya başlarsınız. Gereksiz reklam yerleştirmelerinden kaçının, hatalı url bağlantınız olmamasına dikkat edin. Bu yazılanları dikkatle takip edip uygularsanız kazanma ihtimaliniz çok yüksektir.

Takıldığınız veya anlamadığınız vs konu olursa sayfa altından yorum yazarak sorabilirsiniz.

1 Yorum

  1. burak

    Youtube’de hesap açmak gerçekten zor ama ben bildiğim gibi yaptigim için zordu eğer okuyarak sitenizden yararlanarak yapsaydim kesinlikle ratça hesap açabilirdim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir